Mağaza Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken 3 Faktör

Mağaza içerisinde bulunan ürünlerinizi müşterilerinize başarılı bir şekilde pazarlamak istiyorsanız, mağaza dekorasyonunuzu doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Peki mağaza dekorasyonunda başlıca dikkat edilmesi gereken faktörler nelerdir?

Mağaza Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru Yer Doğru Ürün

Mağazanız, büyüklüğüne ve kullanılabilir alanına göre dizayn edilmesi çok önemlidir. Mağazanın iç düzeni kadar dışarıdan görünüşü ve dış tasarımı da oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bakıldığı zaman mağazanın konumuna bağlı olarak değişkenlik gösteren müşteri potansiyelleri ile karşılaşabiliriz. Nitekim bu değişikliği her işletme alanında kolaylıkla görebiliriz.  

Genel bir giyim mağazası dekorasyonunda iç tasarım, vitrin ve aksesuarlar doğru bir sıralama ile müşterinin göz zevkine sunulmalıdır. Dönemin trendi olan ürünler, mağazanın dikkat çeken bölgelerinde sergilenmelidir.

Işığı Doğru Kullanma

Mağaza dekorasyonunun en önemli unsuru ne diye soracak olursanız, cevabımız ışık faktörüdür. Mağazanın mevcut doğal ışığı, ışık alan ve karanlıkta kalan yerler kullanımıyla dikkat çekmektedir. Mağaza dekorasyonunda bu tür alanlar iyi değerlendirilmelidir. Işık görmeyen bir açıdan ürünlerin konumu ve duruşu oldukça önemli bir konudur ve bu konuda uzman kişilerin analizi ile bir yön verilmelidir. 

Ürünlerin, müşteriyi tamamiyle tatmin ettiği bir görünümü elde etmek için mağazaya göre raylı spot ışıklar kullanılabilir. Bu tür aydınlatmalar ürünü detaylarıyla ön plana çıkarmaya yönelik aydınlatmalardır. Genele bakıldığı zaman fazlasıyla tercih edilen bir üründür.

Aksesuar Kullanımı

Mağaza dekorasyonunda fazla görülmeyen bir taraf olarak algılansa da aslında aksesuar kullanımı bir hayli dikkat çekmektedir. Aksesuarları sergilediğiniz üniteler, mağazaya uygun yerleşimiyle hem müşterinin ulaşımını kolaylaştırmakta hem de rahat bir yaklaşımla ürünleri deneyerek satış politikanızın hızlanmasını sağlamaktadır. Mağazalar için aksesuar ünitesi işlevselliğinden dolayı tercih edilmektedir.

Tekin Dekor olarak müşterilerimize hayal gücümüzü ve iş disiplinimizi yaşatmaktan büyük mutluluk duyuyor aynı zamanda ön anlaşma sağlandıktan sonra 3D ve projelendirme sonuçlarımız ile bir çok müşterimizin beğenilerini aldığımızı da tekrardan vurgulamakta fayda görüyoruz. Keşif ve projelendirme detayları hakkında daha fazla bilgi almak için www.tekindekor.com.tr ziyaret edebilir veya 0232 264 05 46 no’lu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.