Tekin Dekor: Mağaza İç Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bir mağaza açmak üzereyseniz öncelikli olarak mağazanızın müşteri profilini mutlaka hesaba katarak hareket etmelisiniz. Kadın, erkek ve çocuk kategorilerinin hepsine mi yoksa sadece bir tanesine mi hitap edeceksiniz? Bu durum mağaza iç dekorasyonu konusunda oldukça önemlidir. Sadece kadınlara hitap eden bir mağazanın iç tasarımına örnek verecek olursak; kadınlara hitap edecek renkler ve aksesuarlar kullanılmalıdır. Bir mağazanın asla vazgeçemeyeceği etken olan aynanın, kadınların daha çok sevdiği bir materyal olduğunu düşünerek, kadınlara yönelik bir mağazada bolca kullanılması doğru bir girişim olacaktır. Kadınlara hitap edecek bir mağaza iç dekorasyonunda göz yoracak renklerden kaçınmalı ve çok yoğun kullanılmamalıdır.

Erkeklere göre bir mağaza iç dekorasyonu yapıyorsanız eğer tercih edilecek her şeyin erkeksi bir havası olmalıdır. Parıltılı ve ışıltılı şeyler erkeklerde pek etki yaratmamakla birlikte tasarım sürecinde buna dikkat etmek gerekmektedir. 

Çocuklar için yapılan bir mağazanın iç tasarımı cıvıl cıvıl renklerin yoğun olduğu bir mekan oluşturmanız gerekmektedir. Genel olarak bakıldığında mağazalarda çocukların çabuk sıkıldığını görmekteyiz. Düşünüldüğü zaman bu doğrultuda tasarımlar yapmak ve karikatürler ile bir duvar renklendirmek gibi örnekler ile mağaza içi dekorasyonu zenginleştirmek beğeni toplayacak bir çözüm olabilir.

Kıyafet mağazası için bir iç tasarım yapılırken, ürünlerin sergilenmesi üzerine tasarımların yerleştirilmesi yapılmalıdır.  Mağaza içi raf sistemleri çok tercih edilmemektedir. Bu durumun yerine güncel gündemimizde de görmüş olduğum gibi elbiselerin askıda sergilenebileceği tasarımlar ile yenilikler oluşturmak daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra iç dizayn da vitrin olarak kullanılacak konumun seçimi çok önemlidir. Mağaza içerisinde ışıklandırma da oldukça önemlidir. Gözü yormayacak ve ürünleri göze hitap edecek şekilde sergileyecek ışıklandırma sistemi kullanılmalıdır. Müşterilerinizin mağazanızda daha fazla vakit geçirmesini istiyorsanız eğer bol bol mağaza iç dekorasyonuna önem vermeniz gerekmektedir.

Tekin Dekor olarak müşterilerimize hayal gücümüzü ve iş disiplinimizi yaşatmaktan büyük mutluluk duyuyor aynı zamanda ön anlaşma sağlandıktan sonra 3D ve projelendirme sonuçlarımız ile bir çok müşterimizin beğenilerini aldığımızı da tekrardan vurgulamakta fayda görüyoruz. Keşif ve projelendirme detayları hakkında daha fazla bilgi almak için www.tekindekor.com.tr ziyaret edebilir veya 0232 264 05 46 no’lu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.