Ayakkabı Mağaza Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde mağazalar, mağaza faaliyet alanlarına göre mağaza dekorasyonu yaptırmaktadır. Alana göre yapılan her dekorasyon daha sade ve şık görüldüğü için doğru bir seçim olarak görülse de, iç tasarım kadar dış tasarıma da dikkat edilmelidir. Mağaza hangi amaç ile satış yapacaksa konsept satışa yönelik ürünler ile dizayn edilmelidir. Örneğin; iç giyim mağaza dekorasyonu ile ayakkabı mağaza dekorasyonu aynı değildir. Kullanılan malzeme, tasarım, aydınlatma, raf sistemleri vb. farklılıklar mutlaka gösterilmelidir.
Ayakkabı mağaza dekorasyonu tamamıyla uzmanlık isteyen bir iştir. Yapılan mağaza dizaynı, düzenlenen aydınlatma sistemleri, mağaza içerisinde kullanılan dekorasyon aksesuarlar vb. gibi materyaller dekorasyonu tamamlayan ve özel kılan noktalardır. Her işlem materyalinin üzerinde detaylı ve titiz hareket etmek ortaya çıkarılacak olan mağaza dizaynını büyük ölçüde etkileyecektir.
Dizayn edilecek mağaza tasarımı sergilenecek ürünleri arka planda bırakmamalıdır. Bunun yanında teşhir edilmiş olan ürünlere uygun bir tasarımda düşünülmesi gerekmektedir. Müşterilerin hem dikkatini dağıtmamış olursunuz hem de ürünlere daha çok dikkatini vermesini sağlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak: klasik ayakkabı satışında bulunan mağazada kullanılan aydınlatma sistemleri, aksesuarlar spor ayakkabı satışı yapan bir mağazada kullanılması elbette hoş görülmeyecektir. Bundan dolayı tasarlanan ayakkabı mağaza dekorasyonunun ürüne uygun olması müşteriyi dolaylı bir şekilde etki altına alacaktır.
Ayakkabı mağaza dekorasyonunda kullanılan ortam rengi, ürünlerin yerleştirilmesi, aydınlatmanın konumlandırılması, vitrin tasarımı müşteriyi içgüdüsel bir şekilde etkisi altına almaktadır. Bu nedenle hem ayakkabı hem de farklı mağaza dekorasyonlarında dikkat edilmesi ortak nokta bu materyallerin düzeni ve iyi konumlandırılmasıdır. Bu noktalara dikkat edildiği sürece sadece ayakkabı mağazası değil her mağazanın ziyaretçi çektiğini ve satış yapması açısından kendisini geliştirdiğini açıkça göreceksiniz.
Sizler de mağaza dekorasyonunuzun ferah olmasını istemez misiniz ? Tekin Dekor olarak müşterilerimize hayal gücümüzü ve iş disiplinimizi yaşatmaktan büyük mutluluk duyuyor aynı zamanda ön anlaşma sağlandıktan sonra 3D ve projelendirme sonuçlarımız ile bir çok müşterimizin beğenilerini aldığımızı da tekrardan vurgulamakta fayda görüyoruz. Keşif ve projelendirme detayları hakkında daha fazla bilgi almak için www.tekindekor.com.tr ziyaret edebilir veya 0232 264 05 46 no’lu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.